понедельник, 18 мая 2015 г.

Управління  освіти  Первомайської  міської  ради
Дошкільний  навчальний  заклад ясла-садок  № 31  «Білочка»





Конспект
заняття з мовленнєвого розвитку для дітей
молодшого дошкільного віку
                                                        

                                                                    


                                                       Вихователь :  Рязанцева Н.П.





м. Первомайськ 2015



Тема:    «В гостях у  Ріпки».
Мета: Продовжувати вчити  дітей  відгадувати загадки про тварин, розповідати             
за картинками,  інсценувати  за змістом знайомих літературних та фольклорних
творів, жестами і мімікою передавати характер казкових персонажів. Вправляти
у визначенні типових рухів у поведінці тварин, виконанні простих імітаційних
рухів.
Розвивати зв’язне мовлення, комунікативні якості,  силу голосу ,
збагачувати словник словами – назвами тварин, прикметниками, які означають особливості характеру та ознак казкових персонажів.
Виховувати інтерес до театралізованої діяльності.

Матеріал: кошик, атрибути  та картки з кольоровими позначками до казки
«Ріпка».
Попередня робота :
Слухання програмових казок, розгляд ілюстрацій, бесіди за змістом казок;
дидактичні ігри «Склади казку», «Розкажи казку за кубиком», «Склади казку за
кольором»; інсценування казок, відгадування загадок, імітаційні вправи.

Словник: назви казок, тварин, слова-прикметники ознак тварин.

Хід заняття.
Вихователь:
                                      Зранку у віконечко (показ руками)
                           Зазирнуло сонечко, (повороти голови вправо/вліво)
                                    До щічки доторкнулося, (гладять щічки) (посміхаються)
      Промінцем погладило. (гладять ручки)
                                       «Не сумуй» - порадило! (пальчиком)
         День, що розпочався, (розводять руками)
         Щоб у тебе вдався! (плескають в долоні)
-                     Діти, подивіться, який в мене є кошик. Він  не простий, а чарівний , тому
що в нім люблять ховатися казки.
-                     А ви любите казки? (так)
-                     Які казки ви знаєте? («Колобок», «Ріпка», «Курочка Ряба», «Теремок»,  
«Рукавичка»).
-                     Ви хочете дізнатися, яка казка заховалася  в нашому  кошику? (так).
-                     Ой, він  не відкривається. Відгадайте загадки і кошик відкриється.
  (загадка)                            
                                                Гавкає, кусає
 В дім не пускає. (собака)
-         Молодці, відгадали. А собачка  яка? (добра, лагідна, маленька, велика тощо).
-         Як гавкає собачка коли вона зла? А коли добра?
-                     Не відкривається кошик.
          ( загадка)
Хто з хвостиком і вушками,
В кого лапки з подушками?
                                             І маленькі сірі мишки
Утікають геть від …(кішки).
-                     А киця яка? (добра, пухнаста, гладенька).
-                     Як киця вмивається (показ)
-                     Коли  киця з’їсть щось смачне, як вона облизується язичком? (показ)
-                     Малята, давайте уявимо, що ми кошенята. Як кошенята кажуть?(няв).
-                     Як вони нявкають?(тихо, ніжно).
-                     Ще кошик не відкривається. Не всі загадки  ми відгадали.
           ( загадка)
                                          Маленька, сіренька
А хвостик довгенький. (мишка).
-                     Мишка яка? (маленька, сіренька)
-                     Мишка бігає як? (тихо)
-                     Як ми можемо привітатися з мишкою, щоб вона нас зрозуміла? (пі-пі-пі).
-                     Молодці малята. Ой, наш кошик  відкрився. Що ж це за казка заховалася
тут? (з корзини дістають картки до казки)
Д/г з картинками «Склади  та розкажи казку «Ріпка»
-                     Як називається казка, яку ви виклали? («Ріпка»)
-                     Хто посадив ріпку  (дід)
-                     Яка виросла ріпка?  (велика-велика)
-                     Чи зміг дід вирвати ріпку? (ні)
-                     Кого покликав  дід на допомогу? (бабу)
-                     Кого покликала баба?  (внучку).
-                     Та й вирвали ріпку?  (ні)
-                     Кого покликала внучка?  (собачку)
-                     А собачка кого покликала?  (кицю)
-                     То вже може вирвали ріпку?  (ні)
-                     Кого ж покликала киця?  (мишку)
-                     Коли прийшла мишка, ріпку вирвали?  (так)
-                     Молодці, ви гарно розповідали казочку, а давайте пограємося в цю казку.
Ви хочете? 
                      (роздаються атрибути до казки  «Ріпка»).
Вихователь: Пішов дід на город, викопав грядку( імітація), зробив пальцем у
землі дірку ( показ на долоні), кинув зернятко і полив.
Виросла ріпка велика - привелика.
Прийшов дід рвати ріпку.
-                     Покажемо, як йшов дід на город. Дід старий, у нього, напевно, спина
болить. Покажіть  як він іде.  Гуп – гуп.
-                     А як поспішала баба до діда? Вона теж старенька, у неї ніжки болять.
Шур-шур.
-                     Хто потім прибіг? (внучка) Покажіть, як бігла внучка. Вона спритна,
чепурна.
-                     Ще хтось прибіг? Хто (собачка). Як собачка гавкала  весело чи сердито?
Покажіть як біжить собачка.
-                     А тепер кого покликали? Так, кицю. Покажіть, як вона йшла,  як м’яко ступала? (імітація)
-                     Кого покликала киця ? (мишку)
-                     Які у мишки лапки? (маленькі)
-                     Як мишка  ступала ? ( тихо) імітація
-                     А тягнути ріпку ви зможете? Ось і покажемо, як усі разом тягнули ріпку.
-                     Тягнути важко, ріпка не виривається. Потім як потягли – вирвали. Усі
раді, посміхаються.
Ріпка :
-         Дякую, що ви мене вирвали, бо мені сумно було сидіти в землі одній.
Я смачна, соковита, корисна.
Вихователь:
-         Сонце світить в вишині,
Вітер по лужку гуляє,
А велика Ріпка діток забавляє( кружляють в колі з Ріпкою)
-                     Діти, добре ви зіграли казку. Справжні актори. Тож поаплодуємо собі за гарну гру.
-                     Сподобалося вам грати в казку? В яку казку ми грали?
-                     Кому б ви хотіли розповісти ще цю казку?
Ріпка: Мені дуже сподобалось з вами грати і я хочу подарувати вам моїх маленьких сестричок,  вони не прості, а з сюрпризом.
( Ріпка роздає  дітям паперових ріпок з сюрпризом)







1 комментарий:

  1. Why Betway does not offer a virtual sports betting site
    But the mobile app 충청북도 출장샵 Betway is 군포 출장마사지 still regarded as one of the best 구리 출장안마 gaming platforms. 영주 출장마사지 The company offers games for both iOS and Android devices. 계룡 출장샵

    ОтветитьУдалить