понедельник, 18 мая 2015 г.

Управління  освіти  Первомайської  міської  ради
Дошкільний  навчальний  заклад ясла-садок  № 31  «Білочка»





Конспект
заняття з мовленнєвого розвитку для дітей
молодшого дошкільного віку
                                                        

                                                                    


                                                       Вихователь :  Рязанцева Н.П.





м. Первомайськ 2015



Тема:    «В гостях у  Ріпки».
Мета: Продовжувати вчити  дітей  відгадувати загадки про тварин, розповідати             
за картинками,  інсценувати  за змістом знайомих літературних та фольклорних
творів, жестами і мімікою передавати характер казкових персонажів. Вправляти
у визначенні типових рухів у поведінці тварин, виконанні простих імітаційних
рухів.
Розвивати зв’язне мовлення, комунікативні якості,  силу голосу ,
збагачувати словник словами – назвами тварин, прикметниками, які означають особливості характеру та ознак казкових персонажів.
Виховувати інтерес до театралізованої діяльності.

Матеріал: кошик, атрибути  та картки з кольоровими позначками до казки
«Ріпка».
Попередня робота :
Слухання програмових казок, розгляд ілюстрацій, бесіди за змістом казок;
дидактичні ігри «Склади казку», «Розкажи казку за кубиком», «Склади казку за
кольором»; інсценування казок, відгадування загадок, імітаційні вправи.

Словник: назви казок, тварин, слова-прикметники ознак тварин.

Хід заняття.
Вихователь:
                                      Зранку у віконечко (показ руками)
                           Зазирнуло сонечко, (повороти голови вправо/вліво)
                                    До щічки доторкнулося, (гладять щічки) (посміхаються)
      Промінцем погладило. (гладять ручки)
                                       «Не сумуй» - порадило! (пальчиком)
         День, що розпочався, (розводять руками)
         Щоб у тебе вдався! (плескають в долоні)
-                     Діти, подивіться, який в мене є кошик. Він  не простий, а чарівний , тому
що в нім люблять ховатися казки.
-                     А ви любите казки? (так)
-                     Які казки ви знаєте? («Колобок», «Ріпка», «Курочка Ряба», «Теремок»,  
«Рукавичка»).
-                     Ви хочете дізнатися, яка казка заховалася  в нашому  кошику? (так).
-                     Ой, він  не відкривається. Відгадайте загадки і кошик відкриється.
  (загадка)                            
                                                Гавкає, кусає
 В дім не пускає. (собака)
-         Молодці, відгадали. А собачка  яка? (добра, лагідна, маленька, велика тощо).
-         Як гавкає собачка коли вона зла? А коли добра?
-                     Не відкривається кошик.
          ( загадка)
Хто з хвостиком і вушками,
В кого лапки з подушками?
                                             І маленькі сірі мишки
Утікають геть від …(кішки).
-                     А киця яка? (добра, пухнаста, гладенька).
-                     Як киця вмивається (показ)
-                     Коли  киця з’їсть щось смачне, як вона облизується язичком? (показ)
-                     Малята, давайте уявимо, що ми кошенята. Як кошенята кажуть?(няв).
-                     Як вони нявкають?(тихо, ніжно).
-                     Ще кошик не відкривається. Не всі загадки  ми відгадали.
           ( загадка)
                                          Маленька, сіренька
А хвостик довгенький. (мишка).
-                     Мишка яка? (маленька, сіренька)
-                     Мишка бігає як? (тихо)
-                     Як ми можемо привітатися з мишкою, щоб вона нас зрозуміла? (пі-пі-пі).
-                     Молодці малята. Ой, наш кошик  відкрився. Що ж це за казка заховалася
тут? (з корзини дістають картки до казки)
Д/г з картинками «Склади  та розкажи казку «Ріпка»
-                     Як називається казка, яку ви виклали? («Ріпка»)
-                     Хто посадив ріпку  (дід)
-                     Яка виросла ріпка?  (велика-велика)
-                     Чи зміг дід вирвати ріпку? (ні)
-                     Кого покликав  дід на допомогу? (бабу)
-                     Кого покликала баба?  (внучку).
-                     Та й вирвали ріпку?  (ні)
-                     Кого покликала внучка?  (собачку)
-                     А собачка кого покликала?  (кицю)
-                     То вже може вирвали ріпку?  (ні)
-                     Кого ж покликала киця?  (мишку)
-                     Коли прийшла мишка, ріпку вирвали?  (так)
-                     Молодці, ви гарно розповідали казочку, а давайте пограємося в цю казку.
Ви хочете? 
                      (роздаються атрибути до казки  «Ріпка»).
Вихователь: Пішов дід на город, викопав грядку( імітація), зробив пальцем у
землі дірку ( показ на долоні), кинув зернятко і полив.
Виросла ріпка велика - привелика.
Прийшов дід рвати ріпку.
-                     Покажемо, як йшов дід на город. Дід старий, у нього, напевно, спина
болить. Покажіть  як він іде.  Гуп – гуп.
-                     А як поспішала баба до діда? Вона теж старенька, у неї ніжки болять.
Шур-шур.
-                     Хто потім прибіг? (внучка) Покажіть, як бігла внучка. Вона спритна,
чепурна.
-                     Ще хтось прибіг? Хто (собачка). Як собачка гавкала  весело чи сердито?
Покажіть як біжить собачка.
-                     А тепер кого покликали? Так, кицю. Покажіть, як вона йшла,  як м’яко ступала? (імітація)
-                     Кого покликала киця ? (мишку)
-                     Які у мишки лапки? (маленькі)
-                     Як мишка  ступала ? ( тихо) імітація
-                     А тягнути ріпку ви зможете? Ось і покажемо, як усі разом тягнули ріпку.
-                     Тягнути важко, ріпка не виривається. Потім як потягли – вирвали. Усі
раді, посміхаються.
Ріпка :
-         Дякую, що ви мене вирвали, бо мені сумно було сидіти в землі одній.
Я смачна, соковита, корисна.
Вихователь:
-         Сонце світить в вишині,
Вітер по лужку гуляє,
А велика Ріпка діток забавляє( кружляють в колі з Ріпкою)
-                     Діти, добре ви зіграли казку. Справжні актори. Тож поаплодуємо собі за гарну гру.
-                     Сподобалося вам грати в казку? В яку казку ми грали?
-                     Кому б ви хотіли розповісти ще цю казку?
Ріпка: Мені дуже сподобалось з вами грати і я хочу подарувати вам моїх маленьких сестричок,  вони не прості, а з сюрпризом.
( Ріпка роздає  дітям паперових ріпок з сюрпризом)